Jak dostać awans?

 
Awans zależy od ambicji, kompetencji i ciężkiej pracy. Właściwy sposób kreowania swojej ścieżki kariery, przygotowanie do objęcia nowej funkcji i gęsta sieć kontaktów zawodowych przyspieszą twój sukces. Skorzystaj z naszych wskazówek i dowiedz się, jak awansować.

Umów się na rozmowę z bezpośrednim przełożonym

 
Twój przełożony może pomóc ci w uzyskaniu awansu. Kierownictwo promuje wyróżniających się pracowników, przypomnij zatem menedżerowi o swoim wkładzie w rozwój firmy. Poinformuj go o swoich ambicjach zawodowych; poproś o informacje, co masz poprawić w swojej pracy lub jak uzupełnić kwalifikacje, by osiągnąć swój cel. Przejmij inicjatywę, współpracując z innym działem lub podejmij się zadań, które zapewnią ci nowe umiejętności i poszerzą twoje doświadczenie zawodowe.

Współpracuj z bardziej doświadczonym kolegą

 
Terminowanie pod okiem doświadczonego pracownika umożliwi ci zdobycie wiedzy i zminimalizuje ryzyko porażek. Twój mentor wprowadzi cię w meandry polityki firmowej. Będziesz mógł liczyć na jego cenne rady i pomoc w trudnościach. Bliskie relacje z cenionym pracownikiem, stojącym wysoko w służbowej hierarchii, dadzą ci dostęp do informacji o planowanych awansach lub nowych projektach. Twój opiekun może też poprzeć twoją kandydaturę przy układaniu listy awansów czy podwyżek.

Podnoś swoje kwalifikacje

 
Wysokie kwalifikacje zawodowe są niezbędne, jeśli ubiegasz się o awans. Stale się dokształcaj i zdobywaj nowe umiejętności. W swojej firmie wykorzystuj każdą nadarzającą się okazję do nauczenia się nowych rzeczy. Podejmuj się ambitnych zadań i nie uchylaj się od czynności wykraczających poza zakres twoich obowiązków – pokaż, że jesteś zdolny poradzić sobie trudniejszymi i bardziej złożonymi wyzwaniami.

Udowodnij swoją wartość

 
Aby przełożeni poważnie podchodzili do twoich ambicji zawodowych, wywiązuj się modelowo ze swoich dotychczasowych obowiązków. Wyróżnij się jako pracownik o wysokich kwalifikacjach, odpowiedzialny i terminowo wykonujący zlecone zadania. Stań się osobą, której dokładność i fachowość jest ceniona przez współpracowników i menedżerów.