Budowanie zaangażowania

 
Skuteczni liderzy doskonale znają zasady motywowania swoich podwładnych. Dowiedz się, jak trwale zwiększyć zaangażowanie swoich pracowników. 
 
Pracodawcy poszukują sposobów, które pozwoliłyby ich pracownikom uzyskać większe poczucie sprawczości i odpowiedzialności za wykonywaną pracę.
 
Znanym argumentem przeciwników rozwiązań wspierających różnorodność w miejscu pracy jest przekonanie, że firma powinna po prostu zatrudniać najlepszych, nie bacząc na ich płeć, kolor skóry, pochodzenie, wiek czy osobiste przekonania.
 
Elastyczny czas pracy to tak zwany gorący temat, a modelowym przykładem podejścia do zagadnienia work-life balance jest Szwecja.
 
Ponad 200 pracowników firmy Automattic, która stoi za oprogramowaniem WordPress, nigdy nie przychodzi rano do biura.
 
Pierwsze tygodnie w nowej pracy to czas, gdy pracownik wyrabia sobie opinię na temat swojej roli, współpracowników i samej organizacji.
 
Zaangażowani pracownicy z własnej woli inwestują swój czas i wysiłek dla firmy. Czują, że ich praca ma sens, dlatego wnoszą do niej entuzjazm, energię i pasję.
 
Wytyczanie nowych kierunków działania, inspirowanie i służenie radą – to tylko początek listy obowiązków człowieka, który pełni rolę lidera, kierownika, menedżera lub dyrektora. Osoba taka musi także wykazywać się odwagą, wzbudzać zaufanie, zarażać swoją pasją, działać z zaangażowaniem i cechować się ambicją.