Rekrutacja i selekcja

 
Dowiedz się, jak profesjonalnie rekrutować kandydatów, przygotowywać oferty pracy i przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne. Przyciągnij największe talenty do swojej firmy!
 
O millenialsach, czyli o pokoleniu Y, mówi się bardzo dużo.
 
Nie wszystkie firmy mają świadomość, że najlepsi pracownicy poszukują czegoś więcej, niż tylko dobrze płatnej posady. Szukanie pracy jest jak rezerwacja hotelu – bierzemy pod uwagę nie tylko sam fakt, że mamy gdzie przespać noc, ale także widok z okna, atmosferę i jakość usług.
 
Zatrudnienie odpowiednich pracowników przekłada się na sukces firmy. Dobrze przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna pozwoli ci wybrać kandydata o najlepszych kompetencjach, zdolnościach oraz największej motywacji do pracy, którego zatrudnienie przyniesie firmie wymierne korzyści.
 
Precyzyjne przygotowanie opisu stanowiska stanowi podstawę do znalezienia właściwego kandydata. Tworzenie oferty pracy rozpocznij od nakreślenia charakterystyki firmy, a następnie przejdź do opisu specyfiki stanowiska, którego dotyczy rekrutacja.
 
Rozmowa kwalifikacyjna służy przyszłemu pracodawcy do sprawdzenia, czy dany kandydat posiada kompetencje wymagane na określonym stanowisku. Oto zestaw standardowych pytań, które pozwolą wstępnie zweryfikować umiejętności kandydata.
 
Employee Value Proposition (EVP) to zestaw unikatowych korzyści, które pracownik otrzymuje w zamian za umiejętności, zdolności oraz doświadczenie wnoszone do firmy.
 
Jeśli chcesz przyciągnąć do swojej firmy kandydatów z naprawdę najwyższej półki, powinieneś zastanowić się, co tak naprawdę motywuje oraz inspiruje ich do związania swojej przyszłości z tym, a nie innym pracodawcą.