This position is now filled

Updated on 16/07/2021

  • Środki trwałe, amortyzacja, obsługa zapasów
  • Uzgadnianie rozrachunków, potwierdzanie sald, księgowość

Naszym klientem jest wiodąca, międzynarodowa spółka z sektora automotive TOP 5. Wraz z dynamicznym rozwojem struktur poszukujemy kandydatów do departamentu księgowości w Warszawie.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za obszar środków trwałych, zapasów i należności wynikających z zawartych umów najmu.
  • Obsługa obszaru środków trwałych w szczególności: weryfikacja danych środków trwałych, uzgadnianie pozycji ewidencji środków trwałych do ksiąg rachunkowych, rozliczanie zapasów środków trwałych.
  • Odpowiedzialność za obszar zapasów, w szczególności: księgowanie zapisów i przeszacowań zapasów, kontrola ruchów zapasów, uzgadnianie zapasów, rozliczanie zapasów.
  • Księgowanie i uzgadnianie rozliczeń związanych z wydaniem lub przeklasyfikowaniem środków trwałych i cesją kontraktów.
  • Dokonywanie analizy należności z tytułu zawartych umów leasingu, w szczególności pod kątem przeterminowanych płatności.
  • Tworzenie i monitorowanie systemu kontroli, procedur i formularzy dla uzgodnienia środków trwałych, zapasów i należności.
  • Współtworzenie i usprawnianie już istniejących procesów księgowych w celu utrzymania wysokiej produktywności.
  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi i organami podatkowymi w zakresie środków trwałych, zapasów i należności.

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: finanse, rachunkowość, księgowość
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze instytucji finansowych (spółce leasingowej) lub consultingu - warunek konieczny.
  • Minimum 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku.
  • Znajomość systemu Leo Leasing i/lub Leo FK.
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel.
  • Bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność i profesjonalizm.
  • Rozwinięte umiejętności negocjacyjne i interpersonalne.
  • Umiejętność pracy pod presją w dynamicznym środowisku.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (minimum B2).

Oferujemy

  • Możliwość pracy w stabilnej spółce TOP 5 z sektora automotive / CFM.
  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzenia
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowych strukturach.
Kontakt
Magdalena Rozanska
Numer referencyjny
JN-032021-2371972

Sektor
Księgowość, Audyt, Podatki i Doradztwo
Obszar
Księgowość AR
Branża
Financial Services
Lokalizacja
Warszawa
Rodzaj umowy
Stała