Head of Purchase Department

Poznań Stała

Dodano 07/06/2021

  • Pełna odpowiedzialność za funkcjonowanie Działu Zakupów (budżet ok. 80 mln)
  • Zachodnia część woj. Wielkopolskiego

W związku z rozwojem struktur wewnętrznych u naszego Klienta - firmy produkcyjnej będącej światowym liderem w branży elektrotechnicznej, poszukujemy doświadczonych ale i pełnych pasji i zaangażowania Kandydatów na stanowisko Kierownika Działu Zakupów.

Opis stanowiska

  • Analiza rynku zaopatrzeniowego pod katem kosztów, produktów, źródeł dostaw, trendów,
  • Dostarczanie istotnych informacji z rynku w celu podejmowania decyzji biznesowych przez Zarząd
  • Opracowanie i aktualizacja procesu zarządzania ryzykiem w zakupach
  • Zarządzanie procesem controllingu zakupowego
  • Przeprowadzenie audytów u dostawców wg. norm ISO
  • Inicjowanie, wdrażanie i koordynacja projektów optymalizujących koszty zakupu
  • Nadzór na procesem zarządzania dostawcami (analiza rynku dostawców, kwalifikacja dostawcy, ocena dostawcy, rozwój dostawcy, zakończenie współpracy)
  • Organizacja i udział w spotkaniach jakościowych ze strategicznymi dostawcami
  • Integracja dostawców w projekty rozwojowe
  • Budowanie właściwych relacji z dostawcami w zależności od znaczenia dla organizacji produktu jakie dostarczają
  • Określenie celów działowych i kaskadowanie ich na cele indywidualne pracowników oraz ich rozliczanie
  • Opracowanie, wdrożenie, kontrola i aktualizacja strategii Działu Zakupów
  • Monitorowanie wskaźników ekonomicznych mających wpływ na biznesowe (kursy walut, kursy metali, wskaźniki PMI, BDI, zużycia materiałów, broty z dostawcami)decyzje

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe,
  • Doświadczenie min 5 lat pracy na stanowisku Kierownika Działu Zakupów w firmie produkcyjnej,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Umiejętność prowadzenie negocjacji,
  • Kompetencje interpersonalne,
  • Znajomość j.angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną konwersację,
  • Umiejętność zarządzania projektami,
  • Znajomość prawa w zakresie umów handlowych,
  • Preferowana znajomość środowiska SAP.

Oferujemy

  • Praca w organizacji o uznanej marce na rynku,
  • Udział w rozwoju firmy,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Pakiet benefitów,
  • Stabilne zatrudnienie.
Kontakt
Pawel Posachowicz
Numer referencyjny
JN-062021-2921219

Lokalizacja