eCommerce Manager

Poznań Stała

Updated on 03/03/2022

  • Odpowiedzialność za rozwój biznesu na kilku rynkach
  • Samodzielne stanowisko

Lider w swojej branży poszukuje osoby na stanowisko E-commerce manager.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie budżetem reklamowym
  • Zarządzanie 5-osobowym zespołem
  • Koordynacja kampanii performance marketing realizowanych przez agencje dla sklepów internetowych spółki (Google Ads, Facebook Ads, sieci afiliacyjne, marketing automation)
  • Samodzielna realizacja pozostałych kampanii reklamowych przy udziale zespołu
  • Analiza i optymalizacja prowadzonych działań, z uwzględnieniem wskaźników konwersji oraz ROI
  • Poszukiwanie, rekomendowanie i wdrażanie nowych rozwiązań w celu zwiększenia sprzedaży
  • Współtworzenie i realizacja strategii SEO we współpracy z agencją
  • Prowadzenie projektów nakierowanych na poprawę konwersji oraz web usability (m.in. testy A/B)
  • Koordynacja pozostałych działań w zakresie zarządzania sklepami internetowymi (aktualizacja oferty produktowej, treści marketingowych, Content Marketing)
  • Bieżąca współpraca z działem Customer Care oraz Marketplaces w kontekście polepszania satysfakcji klienta oraz kampanii marketingowych

Profil kandydata

  • Min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2
  • Bardzo dobrze rozwinięte zdolności analitycznego myślenia
  • Bardzo dobra znajomość Google Analytics, Google Search Console, Google Tag Manager, narzędzi SEO
  • Doświadczenie w samodzielnym zarządzaniu budżetem reklamowym
  • Doświadczenie w prowadzeniu i optymalizacji kampanii performance marketing
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Doskonała organizacja pracy własnej oraz umiejętność pracy zespołowej
  • Znajomość praktyczna SEO
  • Znajomość narzędzi marketing automation

Mile widziane:

  • Znajomość języka niemieckiego lub innych języków obcych
  • Doświadczenie w prowadzeniu sprzedaży na Allegro (celem wsparcia pionu sprzedaży Marketplaces)
  • Doświadczenie i znajomość technik związanych z zarządzaniem projektami

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Ubezpieczenie medyczne
  • Ubezpieczenie na życie
  • Lekcje j. angielskiego
  • Hybrydowy model pracy
Kontakt
Michal Pisarkiewicz
Numer referencyjny
JN-122021-4545800

Sektor
Handel Detaliczny i Moda
Obszar
E-commerce
Branża
Retail
Lokalizacja
Poznań
Rodzaj umowy
Stała