Specjalista ds. cła i logistyki

Katowice Stała PLN10.000 - PLN12.000 miesięcznie (PLN120.000 - PLN144.000 rocznie)

Dodano 17/08/2023

  • Doświadczenie w obłudze celnej towarów w imporcie i eksporcie (t. kolejowy)
  • Znajomość rynku Europy Wschodniej.

Klientem jest międzynarodowa grupa spółek hutniczych i wydobywczych, która prowadzi działalność w Europie, Azji, Afryce i Stanach Zjednoczonych. Holding posiada własną sieć dystrybucji na całym świecie. Działanie grupy jest kompleksowe i obejmuje cały łańcuch dostaw od wydobycia surowców, produkcji stali, dystrybucji po sprzedaż gotowych wyrobów.

Opis stanowiska

Do obowiązków Kandydata należeć będzie dostarczanie organom celnym dokumentów do kontroli dostawy towarów i dokumentów przewozowych;

  • sprawdzenie dokumentów wymaganych do odprawy celnej towarów pod kątem ich zgodności z wymogami prawa celnego;
  • codzienna interakcja z organami celnymi w kwestiach powiadamiania o gotowości towaru do dostawy, stacji docelowych, zgodności z wymaganiami specyfikacji itp.
  • znajomość terminologi i dokumentacji celnej (SENT, T1).
  • koordynacja pracy w zakresie dostarczania faktur i danych o wysyłce towaru,
  • zbieranie i kontrola dokumentów celnych w odprawie eksportu/importu lub procedurze tranzytowej T1,
  • koordynowanie informacji o towarach znajdujących się w terminalach i magazynach celnych (DSK),
  • wypełnianie i składanie deklaracje celne do organów celnych,
  • raportowanie do zarządu.

Profil kandydata

Kandydat powinien posiadać:

  • min. 2-letnie doświadczenie w obszarze logistyki oraz obsługi celnej,
  • język angielski min. B1, mile widziany język ukraiński lub rosyjski,
  • wyższe wykształcenie z obszaru logistyka, administracja, prawo, ekonomia, zarządzanie, IB lub pokrewne
  • znajomość pakietu Ms Office
  • status agenta celnego będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

Dla Kandydata przewidziane są:

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia Kandydata,
  • atrakcyjne biuro w samym centrum Katowic,
  • pracę w międzynarodowym środowisku,
  • udział w procesach logistycznych o globalnej skali.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie w wybranymi kandydatami. Serdecznie zapraszamy do aplikowania.

Kontakt
Igor Charytanowicz
Numer referencyjny
JN-082023-6151816

Sektor
Logistyka
Obszar
Import/Export
Branża
Transport & Distribution
Lokalizacja
Katowice
Rodzaj umowy
Stała