Zarządzanie karierą


Czas na kolejny krok w karierze? Radzimy, kiedy i jak zmienić branżę, specjalizację lub stanowisko i podjąć nowe wyzwania zawodowe. Dowiedz się, jak rozwijać uniwersalne umiejętności i umieć zrezygnować z pracy w profesjonalny sposób.
 
5 kroków do równowagi między pracą a życiem osobistym
Rozwój techniki przyczynił się do zmiany sposobu, w jaki żyjemy. Za pomocą dotknięcia ekranu możemy zamówić jedzenie czy taksówkę, a nawet umówić się na randkę.
 
Kiedy warto zmienić pracę?
W każdym przypadku decyzja o zmianie pracy lub przekwalifikowaniu motywowana jest innymi czynnikami. Być może postanowiłeś zawalczyć o swój rozwój zawodowy lub wykorzystać nadarzającą się okazję do rozwoju kariery.
 
Jak profesjonalnie zrezygnować z pracy?
Odejście z pracy wymaga zastosowania odpowiednich reguł – podobnie jak szukanie zatrudnienia czy udział w rekrutacji. Składając wypowiedzenie, warto zadbać nie tylko o swój interes, ale również postarać się, by pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie.
 
Jak rozwijać uniwersalne umiejętności? 
Rozwój zawodowy nieodzownie łączy się z nabywaniem wiedzy i umiejętności. Każde stanowisko wymaga innych kompetencji, jednak istnieją także umiejętności uniwersalne – tak zwane „miękkie” – przydatne na każdym etapie rozwoju kariery.
 
Większość osób poszukujących pracy czeka w życiu wędrówka przez rozmaite ścieżki i szczeble kariery. Najważniejszym zadaniem wszystkich, którzy marzą o zmianie stanowiska, specjalizacji lub branży, jest gruntowne przygotowanie się do tego kroku.
 
To niezwykle ważne, by wiedzieć, jak rozdzielić pracę i życie prywatne. Dzięki równowadze lepiej wykonasz swoje obowiązki zawodowe, będziesz zdrowszy i szczęśliwszy – zarówno w pracy jak i w czasie wolnym.
 
Wybierz firmę, która do ciebie pasuje
Wybór odpowiedniego stanowiska, branży i pracodawcy jest niełatwym zadaniem. Współcześnie trudno znaleźć pracę, w której spożytkujesz wszystkie swoje umiejętności, a wynagrodzenie będzie szło w parze z twoim rozwojem zawodowym. Nie bez znaczenia jest również atmosfera oraz ludzie, z którymi będziesz pracował.