Rozwój zawodowy


Rozwój kariery wiąże się z dobrym planowaniem oraz z odpowiednim pogłębianiem kompetencji. Doradzimy ci, jak zachować atrakcyjność dla pracodawców, jak wynegocjować podwyżkę oraz otrzymać awans, a także – dlaczego warto budować sieć kontaktów zawodowych.
 
Jak dostać awans?
Awans zależy od ambicji, kompetencji i ciężkiej pracy. Właściwy sposób kreowania swojej ścieżki kariery, przygotowanie do objęcia nowej funkcji i gęsta sieć kontaktów zawodowych przyspieszą twój sukces. Skorzystaj z naszych wskazówek i dowiedz się, jak awansować.
 
Jak otrzymać podwyżkę?
Rozmowa z pracodawcą o podwyżce to spore wyzwanie negocjacyjne, które wymaga wcześniejszego przygotowania. Uzyskaj dokładne informacje, ile zarabia się na podobnych stanowiskach w innych firmach.
 
Rady dla młodych menedżerów
Osiągnąłeś swój cel zawodowy i awansowałeś. Co dalej? Jako początkujący menedżer musisz być przygotowany na stawienie czoła problemom, które dotąd nie były twoim udziałem. Umiejętność szybkiego uczenia się i dopasowywania do nowych warunków to podstawa sukcesu na stanowisku kierowniczym.
 
Dlaczego warto budować sieć kontaktów?
Networking ma ogromny wpływ na rozwój kariery. Niektórzy – niesłusznie – kojarzą go wyłącznie ze sprzedażą. Tymczasem budowanie sieci kontaktów oznacza nawiązywanie długoterminowych znajomości i podtrzymywanie pozytywnych relacji, które mogą okazać się przydatne w szukaniu pracy z polecenia.
 
Jak pozostać atrakcyjnym dla pracodawców?
„Nie wypaść z rynku pracy” – co tak naprawdę oznacza to stwierdzenie? W największym skrócie chodzi o to, by sprawić, że dla obecnego pracodawcy będziemy osobą niezastąpioną, a dla przyszłego – niezwykle pożądaną. Każdy, kto chce spełniać powyższe warunki, musi zobowiązać się do nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji oraz stałego nabywania wiedzy.