Trendy 2021 w zakresie technologii, innowacji i rekrutacji

Odkryj główne wyzwania 2020 roku, strategiczne inwestycje oraz kluczowe stanowiska w dziedzinie technologii i innowacji.

Pobierz raport

 

Przeglądy Wynagrodzeń

Nasze Przeglądy Wynagrodzeń pozwalają porównać zarobki w różnych branżach i sektorach rynku. Jeśli chcesz sprawdzić wynagrodzenia w bankowości, produkcji czy FMCG pobierz nasz Przegląd Wynagrodzeń.

Zobacz Przegląd Wynagrodzeń

Nasze badania i publikacje dotyczą najnowszych i najciekawszych trendów na rynku pracy

W naszych badaniach i publikacjach staramy się przyjrzeć najciekawszym zjawiskom na rynku pracy, aby jeszcze lepiej wspierać naszych klientów oraz kandydatów w podejmowaniu najlepszych dla nich decyzji. Znajdziesz tu materiały dotyczące rynku pracy, wynagrodzeń czy też budowania marki osobistej w mediach społecznościowych.
Warto przyjrzeć się bliżej wynikom Confidence Index, czyli cyklicznego badania Michael Page porównującego nastroje panujące na rynku pracy w kilkudziesięciu krajach na świecie.
Wszystkie badania i publikacje Michael Page mają na celu przybliżenie aktualnych trendów na polskim rynku pracy. Jeśli masz pytania – zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

 

Przyszłość rekrutacji

Podejście ludzi do pracy zmienia się. W związku z tym firmy powinny dostosować się do rynku, aby jak najlepiej spożytkować potencjał obecnych i przyszłych pracowników. Tak jak w przypadku ludzi, również w świecie biznesu nie ma dwóch takich samych organizacji. Najlepsze z nich rozwijają kulturę organizacyjną nastawioną na człowieka - odpowiadającą obecnym i przyszłym celom biznesowym oraz taką, z którą identyfikują się pracownicy. Poznanie przyszłości rekrutacji pomoże Ci sprostać wyzwaniom współczesnego rynku pracy oraz lepiej wykorzystać możliwości nowej rzeczywistości. Spożytkuj wartość kompetencji miękkich, pozwól najlepszym pracownikom pozyskać do zespołu nowe talenty i sprawdź, w jaki sposób Michael Page może pomóc Ci w znalezieniu właściwych kandydatów do Twojej firmy.

Jaki będzie rynek pracy jutra?

Prawdopodobnie widziałeś już nagłówki w stylu „Roboty zabiorą ci pracę!” Oczywiście nie ulega wątpliwości, że część zawodów straci rację bytu wraz z rozwojem technologii, lecz robotyka, automatyzacja oraz rozwój sztucznej inteligencji nie oznacza, że  maszyny przejmą kontrolę nad światem. Tak naprawdę ich celem jest usprawnianie naszych działań. Są to narzędzia, dzięki którym stajemy się bardziej zwinni, elastyczni i ambitni. Innymi słowy, rynek pracy jutra będzie opanowany przez technologię tworzoną przez ludzi i dla ludzi.

Krótki poradnik zarządzania swoim wizerunkiem w sieci

Obecność w social media ma niebagatelne znaczenie dla powodzenia naszego życia zawodowego. W naszym interaktywnym poradniku podpowiadamy jak zapanować nad swoim wizerunkiem w sieci i świadomie kształtować markę osobistą.

Sprawdź nasz poradnik

Dojazdy Polaków do pracy

Dojazdy Polaków do pracy to część międzynarodowego badania Michael Page, które pomogło nam lepiej zrozumieć jaki wpływ na efektywność, zaangażowanie i ogólne samopoczucie pracy ma czas poświęcony na dojazdy do niej.

Dowiedz się więcej o Dojazdach Polaków do pracy

Trend Watch: trendy branżowe w perspektywie globalnej

Przeanalizowaliśmy międzynarodowe trendy rynkowe w marketingu, produkcji i łańcuchu dostaw, HR, finansach oraz sprzedaży, łącząc Polską i globalną perspektywę.

Sprawdź jakie trendy rynkowe warto obserwować