• Talent Trends 2024

  Dowiedz się, co pracownicy naprawdę sądzą o wynagrodzeniach, kulturze organizacyjnej firmy czy AI – i dlaczego pracodawcy coraz częściej mierzą się z rozbieżnością oczekiwań.

  Banner
 • Raport lokalny

  Zawierający unikalne spojrzenie na polski rynek pracy, poparte danymi z naszego badania.

  Pobierz raport dla Polski

  Interaktywne narzędzie

  Dzięki któremu możesz jeszcze dokładniej przejrzeć dodatkowe dane z naszego raportu.

  Skorzystaj z naszego narzędzia
 • Kto wziął udział w naszej ankiecie?

  50 000

  uczestników

  37

  rynków

  77

  funkcji zawodowych

 • Jakie trendy omawiamy w raporcie?

  Elastyczność

  Elastyczność

  Work-life balance wciąż stanowi drugi z najważniejszych aspektów kultury organizacyjnej, które wpływają na zadowolenie z pracy. Dlaczego work-life balance stał się standardem? Jak możemy zaspokoić zarówno potrzeby biznesowe, jak i preferencje pracowników?

  DE&I

  DE&I

  Pomimo rosnącego nacisku na kwestie różnorodności, równości i inkluzywności, droga do stworzenia miejsc pracy, w których każdy będzie mógł czuć się sobą jest wciąż daleka. Jak firmy mogą stworzyć kulturę organizacyjną, która działa dla wszystkich?

  AI

  AI

  Wraz z pojawieniem się narzędzi AI, takich jak ChatGPT, rynek pracy zaczął przechodzić fundamentalną zmianę, rewolucjonizując sposób, w jaki pracujemy i przekształcając ścieżki kariery zawodowej. Jak możemy nadążyć za zmianami w świecie pracy?

 • Jak Talent Trends może Ci pomóc?

  Przyciągnij najlepsze talenty:

  Dowiedz się, czego oczekują kandydaci i na podstawie tych spostrzeżeń ulepsz swoje strategie rekrutacyjne.

  Zatrzymaj pracowników:

  Zadbaj o zadowolenie i zaangażowanie najlepszych pracowników.

  Zbuduj przewagę konkurencyjną:

  Wykorzystaj spostrzeżenia z raportu i wyróżnij się na tle konkurencji.

 • thumbnail

  Radosław Szafrański

  Managing Director

  Opracowanie skutecznej strategii HR-owej staje się coraz bardziej wymagające. Na rynku obserwujemy narastającą rozbieżność oczekiwań między pracownikami a pracodawcami.

  Pracownicy mają coraz większą listę wymagań, wykraczających daleko poza konkurencyjne wynagrodzenia i elastyczność w miejscu pracy. Ich pracodawcy stoją w obliczu presji w szybko zmieniającym się środowisku biznesowym.

  Jak obie strony mogą spotkać się pośrodku?

 • Michael Page Talent Trends 2024

  Talent Trends to coroczne, globalne badanie przeprowadzone na grupie wykwalifikowanych specjalistów.

  Naszym celem jest dostarczanie analiz opartych na danych i praktycznych spostrzeżeń na temat rynku pracy, ostatecznie pomagając naszym klientom w kształtowaniu ich strategii zatrudniania. Podczas gdy badanie z 2023 r. ujawniło znaczącą zmianę na rynku pracy, którą nazwaliśmy „Niewidzialną Rewolucją”, sytuacja w 2024 r. ponownie się zmieniła. Z jednej strony, pracownicy mają coraz dłuższą listę oczekiwań wykraczających daleko poza konkurencyjne wynagrodzenia czy elastyczność w miejscu pracy. Z drugiej strony, pracodawcy stoją w obliczu znacznej presji zachodzącej w dynamicznym środowisku biznesowym, co utrudnia obu stronom znalezienie kompromisu. Opracowanie strategii, które sprawdzą się dla wszystkich, staje się coraz większym wyzwaniem. Możesz dowiedzieć się, co to oznacza dla Twojej firmy, dzięki treściom dostępnym na tej stronie, gdzie przedstawiamy globalne oraz lokalne spostrzeżenia.

  Jak obie strony mogą spotkać się pośrodku?