Rekrutacja pracowników - Michael Page IT Contracting

Co to jest IT Contracting?

IT Contracting to elastyczna forma współpracy pomiędzy Michael Page, a specjalistą lub managerem z branży IT.  Jest to rodzaj „wypożyczenia” od firmy wykwalifikowanych specjalistów IT na z góry określony czas do realizacji konkretnego projektu. 

Usługa Michael Page polega na wyszukaniu i oddelegowaniu Konsultantów IT, którzy spełniają wymagania Klienta i są gotowi w krótkim czasie rozpocząć pracę na projekcie. 

Agencja jest odpowiedzialna za proces poszukiwania i rozliczania Kontraktorów. Klient może elastycznie zaplanować start projektu oraz dopasować liczbę Kontraktorów, którzy realizują usługę w różnych fazach trwania projektu IT. 

W dowolnym momencie trwania prac Klient może swobodnie powiększać lub zmniejszać pulę Kontraktorów bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Agencja jest odpowiedzialna za właściwą realizację usługi poprzez: 

 • znalezienie i zatrudnienie odpowiedniego Kontraktora IT,
 • podpisanie umowy z Kontraktorem,
 • proces opieki nad Kontraktorem, czyli obsługę administracyjną, kadrowo – płacową i wsparcie biznesowe,
 • stały kontakt z Klientem i Kontraktorem, aby na bieżąco monitorować jakość współpracy po obu stronach.
   

Korzyści z posiadania usług IT Contractingu

ELASTYCZNOŚĆ

 • Pozwala Klientowi na wybór tych kompetencji IT, które są dla jego firmy niezbędne w danym projekcie bez konieczności podpisywania długoterminowej umowy. 
 • W każdym momencie trwania projektu Klient może zdecydować się na rozbudowanie lub zmniejszenie zespołu Kontraktorów, zgodnie ze swoimi potrzebami, co pozwala na dużą elastyczność w planowaniu zasobów i ograniczenie ryzyk biznesowych związanych z realizacją projektów IT.

PLANOWANIE I KONTROLA WYDATKÓW

 • Konsultanci IT są wypożyczani na ściśle określony czas, co pozwala na zaplanowanie i kontrolę wydatków. Firma może również ograniczyć koszty dodatkowe, które są generowane przez pracowników etatowych (wydatki na HR, rekrutację, payroll i IT).
 • W przypadku IT Contractingu Klienci mogą wykorzystywać budżety przeznaczone na zakup usług, bez korzystania ze środków finansowych, które firma zaplanowała na rekrutacje wewnętrzne.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU NA POSZUKIWANIA SPECJALISTÓW

 • Michael Page zapewnia Klientom usługę, która pozwala im skupić się na kluczowej działalności biznesowej, bez konieczności inwestowania finansów i czasu na poszukiwanie odpowiednich zasobów IT na rynku.
 • Nasz zespół bierze na siebie całą obsługę formalną współpracy z Kontraktorami oraz rozliczania usługi. Nasi Klienci mogą skupić się na zadbaniu o swój projekt IT. Jednocześnie cały czas mają kontrolę nad jakością i długością współpracy z Konsultantami IT.
   

Modele IT Contractingu 

Michael Page świadczy usługi IT Contracting w następujących modelach. 

Sprawdź, który najlepiej będzie odpowiadał potrzebom Twojego projektu. 

Jeśli nie wiesz, który model wybrać, odezwij się do nas, a my pomożemy Ci rozwiązać stojące przed Tobą wyzwania IT.

BODY LEASING

Usługa polegająca na wynajęciu pojedynczego Konsultanta IT do realizacji krótko lub długoterminowego projektu w siedzibie Klienta lub zdalnie. Ekspert IT zapewnia Klientowi swoją wiedzę i doświadczenie z obszaru IT w zakresie zleconych mu zadań.

TEAM LEASING

Usługa polegająca na wynajęciu całego zespołu projektowego do realizacji krótko/długoterminowego projektu lub jednej wybranej fazy. 

Zalety powyższych modeli

 • Optymalne rozwiązanie dla firm, które planują wdrożenie nowego rozwiązania IT lub implementację systemu, ale nie posiadają wewnętrznych zasobów do realizacji zadania lub ich wewnętrzny zespół IT jest za mały.
 • Zewnętrzni eksperci zrealizują zaplanowany projekt lub jego wybraną fazę w ściśle określonym czasie.
 • Firma nie będzie musiała poszukiwać i zatrudniać na stałe pracowników z kompetencjami, których nie będzie potrzebowała po zakończeniu wdrożenia co jest dużą oszczędnością czasu i środków finansowych.

TRY & HIRE

Usługa polega na połączeniu klasycznego Contractingu IT oraz rekrutacji, ponieważ zakłada możliwość przedłużenia współpracy nawet po zakończeniu realizacji projektu.  

Zalety modelu Try & Hire

 • Konsultant IT oddelegowany do Klienta w ramach usługi IT Contractingu, po zakończeniu pracy projektowej może otrzymać od Klienta propozycję współpracy etatowej. W związku z tym jest to forma sprawdzenia jego kompetencji IT oraz dopasowania do kultury organizacji. 
   

Jak wygląda wdrożenie rozwiązań IT Contractingu? 


Briefing z Klientem

W trakcie rozmowy Konsultant Michael Page dowiaduje się, jakie są wymagania i konkretne potrzeby Klienta. W przypadku, gdy wiesz już, kogo szukasz – przechodzimy do rozmowy o Twoich oczekiwaniach zarówno pod względem kompetencji technicznych, jak i umiejętności miękkich wobec potencjalnych Konsultantów IT. Możemy Ci pomóc także w stworzeniu opisu stanowiska.  


Rozpoczęcie poszukiwań

Po ustaleniu wymagań i wyceny usługi zespół Michael Page zaczyna pracę nad poszukiwaniem odpowiedniego Konsultanta IT. Korzystamy przy tym z wypracowanych narzędzi dotarcia, m.in.: baz danych, rozbudowanej sieci kontaktów, marketingu rekrutacyjnego oraz działań w mediach społecznościowych.


Wybór Kontraktorów

Następnym krokiem jest dostarczenie Klientowi wybranych Kandydatów, którzy spełniają Twoje wymagania oraz możliwości budżetowe. Po zapoznaniu się z ofertą i konsultacji z przedstawicielem Michael Page wskażesz osoby, którym złożymy propozycję współpracy.


Dopełnienie formalności

Jako zaufany Partner kompleksowo zajmujemy się kwestiami formalnymi: podpisaniem umowy, administracją, obsługą kadrowo-płacową oraz rozliczeniem usługi. 


Opieka nad Kontraktorem

Michael Page jako agencja przejmuje na siebie cały proces zatrudnienia i opieki nad Kontraktorem w trakcie realizacji projektu IT dla Klienta. Kontraktor z ramienia Michael Page otrzymuje kontakt do swojego opiekuna, który wspiera go pod kątem comiesięcznego rozliczenia współpracy, dodatkowych kwestii administracyjnych i payrollowych. Dbamy o zadowolenie i zaangażowanie naszych Konsultantów IT, dzięki czemu udaje nam się znacznie ograniczyć rotację.


Zapraszamy do kontaktu

Jeśli szukasz zaufanego i skutecznego partnera w obszarze rekrutacji lub chcesz porozmawiać o IT Contractingu, zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy również do zapoznania się z rozwiązaniami rekrutacyjnymi dla branży Information Technology.

Konrad Michałek
Head of IT Contracting

E: [email protected]
M: +48 797 500 094

Szukasz pracy?

Jeśli planujesz kolejny krok w swojej karierze, możemy ci pomóc. Wspieramy kandydatów, ułatwiając im zdobycie wymarzonego stanowiska. W trakcie trwania procesu rekrutacji możesz liczyć na profesjonalne porady zawodowe, dostęp do ofert pracy u najbardziej pożądanych pracodawców oraz stałe wsparcie. Po zakończeniu rekrutacji pomożemy ci odnaleźć się na nowym stanowisku. Z naszymi kandydatami utrzymujemy regularny kontakt, dlatego zawsze możesz do nas wrócić, gdy uznasz, że czas na kolejną zmianę w twojej karierze.