<null>

Co przyciąga inwestorów do Łodzi? Jak wygląda rynek pracy, zatrudnienie i dynamika rozwoju w sektorze Centrów Usług w tym mieście? Wraz z Urzędem Miasta Łodzi sprawdziliśmy, w którym kierunku zmierza biznesowa Łódź.  

Przedstawiamy raport z wynikami ankiety przeprowadzonej wśród ponad 40 firm z obszaru SSC (Shared Services Centers, czyli Centra Usług Biznesowych) na przestrzeni czerwca i lipca 2022 roku. Poprosiliśmy też wybrane organizacje o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat prowadzenia działalności w Łodzi. Opracowanie ma na celu promocję miasta i regionu jako miejsca ciekawego do relokacji oraz rozwoju talentów. Prezentujemy sytuację na łódzkim rynku pracy oraz plany zatrudnienia organizacji z obszaru sektora Centrów Usług Biznesowych. Wskazujemy przewagi konkurencyjne Łodzi nad innymi miastami w Polsce i w Europie.  

Dlaczego Łódź? 

Położona w centralnej części kraju, w sercu Europy Środkowo-Wschodniej, Łódź to aktualnie jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Atrakcyjna lokalizacja, łatwy dojazd oraz dostępność konkurencyjnej kadry specjalistów i menedżerów sprawiają, że Łódź jest miejscem coraz częściej wybieranym przez inwestorów, w tym z sektora Centrów Usług Biznesowych.  

Czego się dowiedzieliśmy? 

Nowoczesne usługi biznesowe od kilkunastu lat przeżywają rozkwit w Polsce. Na naszych oczach Łódź wysuwa się na pozycję lidera tego sektora. Liczba centrów, jakość wykonywanych usług, eksperckość kadry – miasto świetnie wykorzystuje potencjał w każdym z tych obszarów. Centralizowane są coraz bardziej złożone, zróżnicowane i zaawansowane zadania, funkcje oraz procesy. Łódzkie centra nie tylko przejmują obsługę najbardziej kluczowych czynności biznesowych, lecz także współpracują w tym obszarze z największymi globalnymi korporacjami. 

Potencjał biznesowy miasta potwierdzają liczby. W stolicy województwa łódzkiego działa blisko 105 centrów, a w ostatnim roku do tego grona dołączył szereg nowych inwestorów i spółek. Łódź może się także pochwalić imponującym zapleczem specjalistów. Obecnie w sektorze SSC pracuje ponad 35 tys. pracowników.   

Najważniejsze informacje o sektorze w jednym miejscu 

Przeczytaj nasz raport i zdobądź aktualną wiedzę na temat lokalnego rynku pracy i dynamiki rozwoju sektora Centrów Usług Biznesowych w regionie. Przekonaj się, że Łódź to miasto, w które warto inwestować. 

Chcesz zatrudnić pracowników?

Chcesz porozmawiać z nami o swoich potrzebach rekrutacyjnych? 

Skontaktuj się z nami

Przegląd Wynagrodzeń

Kluczowe informacje na temat wynagrodzeń w poszczególnych sektorach i trendów na rynku pracy. 

Dowiedz się więcej
Dołącz do ponad tysiąca czytelników!
Otrzymuj bezpłatny newsletter z cotygodniową porcją porad.