Jak wygląda Twoja kariera w PageGroup?

W przeszłości, gdy brałem udział w procesach rekrutacyjnych, zawsze byłem ciekawy jak wygląda praca rekrutera. Z drugiej strony nie chciałem jednak rezygnować ze sprzedaży, w której miałem już doświadczenie. Firma rekrutacyjna była więc idealnym rozwiązaniem! Zacząłem od stanowiska researchera, wspierając zespół w prowadzonych projektach, po 4 miesiącach sam zostałem konsultantem. Po nieco ponad roku awansowałem, później był kolejny awans i dziś pracuję jako Associate Manager. Na co dzień rekrutuję specjalistów i ekspertów w finansach i księgowości, co dodatkowo pozwala mi na kontakt z obszarem, który studiowałem!

Jaka jest Twoja rola w firmie?

Moja rola to łączenie klientów z kandydatami. Codziennie spotykam się z ekspertami ds. finansów, dzięki czemu buduję własną sieć kontaktów - tak istotną na dzisiejszym rynku. Z wieloma z nich jestem w stałym kontakcie, czasami zdarza się, że po kilku miesiącach od pierwszego spotkania mogę wrócić do kandydata z idealną dla niego ofertą pracy - to daje olbrzymią satysfakcję. Poza tym pracuję z klientami, którzy poszukują pracowników - spotykam się z nimi, negocjuję warunki współpracy, przygotowuję oferty itp.

Jakiej rady udzieliłbyś tym, którzy chcą dołączyć do PageGroup?

Powiedziałbym, aby spojrzeli na tę pracę z innej perspektywy i zastanowili się jakie cechy posiadają, które pomogą im być skutecznymi w tej roli - czy lubią ludzi, czy umieją przekonywać do swoich racji, negocjować? Jeśli tak - myślę, że PageGroup to miejsce dla każdego, kto lubi kontakt z innymi oraz czuje się osobą przedsiębiorczą i szukającą rozwiązań.