CV i list motywacyjny


Dowiedz się, jak przygotować skuteczne i profesjonalne dokumenty aplikacyjne – CV i list motywacyjny – które odpowiednio zaprezentują twoje umiejętności i zostaną dostrzeżone przez rekrutera i pracodawcę.
 
CV to nic innego jak forma osobistej reklamy – im bardziej jest dopracowana w detalach, tym większa szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia na potencjalnym pracodawcy.
 
Dobrze zredagowany list motywacyjny zwiększa szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji, a nawet ma kluczowy wpływ na zdobycie pracy.
 
Na każdym etapie drogi zawodowej dobrze napisane CV jest podstawą funkcjonowania na rynku pracy. Nawet jeśli nie planuje się w najbliższym czasie zmiany miejsca lub stanowiska pracy, aktualne curriculum vitae powinno zawsze czekać w zanadrzu.
 
Twoje CV powinno w ciągu kilku sekund przykuć uwagę rekrutera. Od tego właśnie dokumentu zależy, czy zostaniesz w ogóle zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. 
 
Określenie kryteriów wyboru pracownika to podstawowy warunek skutecznej rekrutacji.
 
Jeżeli w twojej historii zatrudnienia są duże przerwy czasowe, możesz próbować je pominąć w swoim CV, lub ukryć rozbudowując inne elementy życiorysu, licząc na to, że potencjalny pracodawca nie zwróci na nie uwagi.