Obecnie większość firm doświadcza znacznego niedoboru talentów, dlatego decydują się one na wykorzystanie wszelkich benefitów, które będą pomocne w rekrutacji najlepszych kandydatów.

W jaki sposób możesz więc wykorzystać tę okazję i upewnić się, że jesteś kandydatem, którego pracodawcy będą chcieli zatrudnić?

Znajomość branży

Jeśli chcesz zostać jednym z najlepszych talentów w swojej branży, musisz być na bieżąco z najnowszymi informacjami, trendami i wydarzeniami. Pomocne z pewnością będzie zapisanie się do newsletterów czy śledzenie publikacji z Twojego sektora. Kiedy podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter zapyta Cię o dany trend, Twoja odpowiedź pokaże, że orientujesz się w temacie. To na pewno zrobi dobre wrażenie.

Kluczowe umiejętności

Pamiętaj, aby Twoje kluczowe umiejętności były odpowiednio wyróżnione w CV i uwzględnione podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wspomniana wcześniej znajomość branży pomoże Ci określić, które z umiejętności będą warte podkreślenia. Obecnie dla rekruterów niezwykle ważne są umiejętności miękkie, dlatego nie zapomnij o nich podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Kiedy zidentyfikujesz najważniejsze umiejętności w swojej branży, zastanów się czy je posiadasz i czy są one na odpowiednio wysokim poziomie. Jeśli nie – postaraj się podnieść swoje kwalifikacje.

Elastyczność

Ostatnie lata przyczyniły się do popularyzacji elastycznych form pracy, a także pracy zdalnej, dlatego dla większości talentów są to czynniki decydujące. Kandydat, który jest skłonny pójść na kompromis w kwestii liczby dni pracy zdalnej, ma większe szanse na wynegocjowanie wyższego wynagrodzenia.

Obszar poszukiwań

Praca zdalna otwiera przed kandydatami wiele nowych możliwości zawodowych, setki kilometrów od miejsca zamieszkania. Jeśli dana organizacja jest otwarta na pracę zdalną często jest też otwarta na kandydatów z zupełnie innych miast czy nawet województw. Poszerz więc obszar swoich poszukiwań i sprawdź oferty z całej Polski.

Znaj swoją wartość

W wielu branżach wynagrodzenia idą w górę. Dzięki temu, zmieniając pracę, możesz zyskać więcej niż się spodziewasz. Sprawdź stawki obowiązujące na danym stanowisku i w danych regionie. Znajdź wiarygodne źródła, takie jak Przegląd Wynagrodzeń, który pomoże Ci w określeniu swoich oczekiwań.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. negocjowania wyższego wynagrodzenia, sprawdź nasz najnowszy ebook!

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu pracy? Przejrzyj nasze oferty lub skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów.

Dołącz do ponad tysiąca czytelników!
Otrzymuj bezpłatny newsletter z cotygodniową porcją porad.