3,2 miliarda osób na świecie korzysta z internetu. Jesteśmy wiecznie podłączeni, nieustannie skrolując, ściągając pliki, oglądając filmy i słuchając muzyki – zarówno w domu, jak i w drodze do pracy, a nawet podczas spotkań ze znajomymi. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez dostępu do internetu. Obecność w sieci służy oczywiście nie tylko rozrywce, a obejmuje już niemal wszystkie dziedziny życia.

Sieć stale się rozwija i zmienia w okamgnieniu – współczesny internet jest zupełnie inny od tego, który pamiętamy z roku 1997. My – jego użytkownicy – także się rozwijamy i uczymy się wykorzystywać jego możliwości – na przykład media społecznościowe. Twitter, Facebook, Instagram i Snapchat to kanały komunikacji, które dają każdemu z nas możliwość zaprezentowania się nieograniczonej liczbie odbiorców. Za ich pośrednictwem możemy kreować swój wizerunek.

Co to oznacza?

To, co umieszczamy w internecie, staje się powszechnie dostępne i wpływa na to, jaką opinię mają o nas inni. Wizerunek w sieci może mieć znaczenie w procesie poszukiwania pracy, stanowiąc języczek u wagi sukcesu bądź porażki na tym polu. Tworząc swój wizerunek w internecie, musimy sprawić, by przedstawiał on najlepszą – i prawdziwą – wersję nas samych.

Jak zacząć?

A oto garść porad, jak rozpocząć budowanie swojego wizerunku w sieci:

Oczyść pole! Jeśli stwierdzisz, że pewne informacje, które kiedyś zamieściłeś w sieci, już ci się nie podobają lub wydają się niewłaściwe, spróbuj je usunąć.

Dbaj o prywatność. Większość portali społecznościowych ma funkcje ustawień prywatności. Po prostu zaktualizuj swoje preferencje, aby ukryć to, czego nie chcesz już pokazywać.

Zrób porządki. Stare, nieaktualne zdjęcia? Po prostu je usuń… lub ukryj.

Po takich zmianach twój wizerunek w sieci na pewno zyska!

Wciąż potrzebujesz pomocy?

Zarządzanie reputacją online to dużo więcej niż te trzy proste kroki. To właśnie dlatego stworzyliśmy „Krótki poradnik zarządzania swoim wizerunkiem w sieci”, który pokaże ci, dlaczego powinieneś dbać o swoją obecność w świecie social media, jakie przyniesie ci to korzyści oraz jak możesz to zrobić. Nie czekaj, działaj!

Kliknij, aby zapoznać się z „Krótkim poradnikiem zarządzania swoim wizerunkiem w sieci”!

Szukasz pracy?

Sprawdź najlepsze oferty pracy na naszej stronie internetowej.

Aplikuj teraz

Przegląd Wynagrodzeń

Kluczowe informacje na temat wynagrodzeń w poszczególnych sektorach i trendów na rynku pracy. 

Dowiedz się więcej
Dołącz do ponad tysiąca czytelników!
Otrzymuj bezpłatny newsletter z cotygodniową porcją porad.