Jaka jest najlepsza strategia dla firm, aby wyjść z okresu przestoju? Oczywiście nadal jest wiele niewiadomych, co do tego, jak wszystko potoczy się dalej i jakie to będzie miało znaczenie dla codziennego życia każdego z nas, wliczając w to także życie zawodowe. Warto przyjrzeć się funkcjonowaniu biznesu w Azji, ponieważ można wyciągnąć wiele wartościowych wniosków.

Jedną z wielu zalet bycia częścią globalnej firmy PageGroup jest to, że możemy wyciągać wiele wniosków, czerpać z rynków, szczególnie azjatyckich, które nie tylko pierwsze radziły sobie z wybuchem pandemii, ale także wdrażały obostrzenia - oraz potem je łagodziły– podobnie do tego jak to odbywa się u nas.

Wiele naszych oddziałów w tym regionie już powraca do normalnego funkcjonowania. W Chinach i na Tajwanie 100% naszych pracowników powróciło do pracy stacjonarnej, wykazując się przy tym niesamowitą odpornością na tę niespotykaną, na całym świecie, sytuację kryzysową.

Aby odkryć doświadczenia, które płyną z tego, jak profesjonaliści radzą sobie z globalną pandemią, rozmawialiśmy z Markiem Tibbatts, dyrektorem zarządzającym PageGroup w Chinach.

Bez wątpienia wszyscy będziemy pamiętać ten okres wraz z jego wyzwaniami, które napotkały nas w domu oraz w pracy - ale ten okres się zakończy – tak twierdzi Mark Tibbatts.

W Chinach już widzimy przebłyski lepszych dni.

Oto niektóre z najważniejszych wniosków, płynących z regionu, zarządzanego przez Marka Tibbatts’a:

Komunikacja była kluczowa

„Jedną z rzeczy, które zauważyłem, jest to, że byliśmy o wiele bardziej związani niż zwykle i to było świetne! To było niezwykle ważne, nie tylko w podejmowaniu decyzji biznesowych, zarządzaniu naszą działalnością i pozostawaniem blisko kandydatów i klientów, ale także było to kluczowe dla naszego zdrowia psychicznego. Chiny to ogromny kraj i dosłownie tysiące kilometrów dzielą nasze biura - ale w ostatnich tygodniach zbliżyliśmy nasz rozproszony zespół o wiele bardziej, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.”

Przyjęliśmy technologię i ze starannością dostosowaliśmy procesy

„Nasza zdolność do wprowadzania i szerokiej adaptacji nowych technologii otworzyła nam oczy. W ciągu 10 tygodni wprowadziliśmy nowe metody pracy i teraz wiemy znacznie więcej na temat efektywnej pracy zdalnej - coś, co będziemy mogli wykorzystać w nadchodzących latach”.

„W Chinach obserwujemy różne firmy, które w inny sposób podchodzą do procesów rekrutacyjnych i w pełni wykorzystują cyfrowe metody rekrutacji, takie jak rozmowy wideo. Sektory takie jak sprzedaż detaliczna, transport i logistyka, opieka społeczna i centra telefoniczne, aktywnie poszukują pracowników”.

Szczególną uwagę zwrócono na standardy, zasady i szkolenia

„Kiedy przechodziliśmy przez niektóre z początkowych wyzwań związanych z łącznością, stało się jasne, że zdalne działanie wymagało od wszystkich nabycia nowych umiejętności. W Chinach mieliśmy kilka formalnych kwestii wynikających z zasad i standardów domowych, nasi menedżerowie nigdy wcześniej nie musieli zarządzać kolegami pracującymi w trybie zdalnym. Z biegiem czasu jednak byliśmy coraz lepsi, więc wiemy, że przy odpowiednim podejściu - możemy być bardziej dynamiczni w przyszłości. ”

Nauczyliśmy się bardziej ufać

„Z powodu ograniczeń nam narzuconych, nie mieliśmy wyboru, musieliśmy sobie bardziej zaufać. Wypełnienie luki w zaufaniu, pozwoli nam naprawdę skorzystać z tego w przyszłości i dzięki temu wszyscy możemy zastanowić się nad tym okresem, który pomógł nam to osiągnąć. ”

Tutaj, podobnie jak w Chinach, PageGroup musi stawić czoła wyzwaniom globalnej pandemii – ponad to jesteśmy również zaangażowani w to, aby pomóc Twojej firmie. W wielu sektorach istnieją obecnie luki w talentach, które bezzwłocznie należy wypełnić, a my dostosowujemy nasze procesy, aby w jak najlepszy sposób wspierać naszych klientów.

Nasi konsultanci są dostępni, aby pomóc Ci we wszystkich Twoich potrzebach rekrutacyjnych za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu komórkowego oraz wideo rozmów.

 

Chcesz zatrudnić pracowników?

Chcesz porozmawiać z nami o swoich potrzebach rekrutacyjnych? 

Skontaktuj się z nami

Szukasz pracy?

Sprawdź najlepsze oferty pracy na naszej stronie internetowej.

Aplikuj teraz

Przegląd Wynagrodzeń

Kluczowe informacje na temat wynagrodzeń w poszczególnych sektorach i trendów na rynku pracy. 

Dowiedz się więcej