Podwładni, którzy biorą swojego szefa jako zakładnika w sali konferencyjnej, wściekli pracownicy biura, którzy dosłownie zrywają ubranie ze swojego menedżera – lista ludzi, którzy wyładowują złość na przełożonych, zdaje się nie mieć końca. Klasycznym przykładem jest wideo – które z prędkością światła zdobyło popularność na Facebooku – pokazujące pracownika, który zemścił się na swoim szefie, zgniatając jego samochód przy pomocy ogromnej ciężarówki.

Tego rodzaju wybuchy złości są zwykle związane ze zwolnieniami. Ale często mają głębsze przyczyny –  gdy pracownicy nie czują się doceniani za swoją pracę, stają się mniej zaangażowani i zaczynają odczuwać frustrację. To nie tylko skrajnie niezdrowe dla samego pracownika, ale także szkodliwe dla firmy. Ludzie, którzy są zadowoleni ze swojej pracy, chętniej przyjmują na siebie większą odpowiedzialność i osiągają lepsze wyniki.

W tym obszarze wciąż jest wiele do zrobienia. Jak wskazują wyniki badania Instytutu Gallupa, tylko 13% pracowników na całym świecie czuje się zaangażowanych w swoją pracę. To właśnie dlatego potrzebujemy takich organizacji jak Top Employer, która nagradza firmy po mistrzowsku prowadzące swoją politykę HR. W tym roku firma PageGroup zdobyła to wyróżnienie.

Oto sześć rzeczy, które robią najlepsi pracodawcy:

1. Rozwijają talenty swoich pracowników

Aby odnieść sukces na niezwykle konkurencyjnym globalnym rynku, firmy muszą przyciągnąć i zatrzymać najbardziej utalentowanych pracowników. Dlatego tak ważne jest, by inwestować w szkolenia i kursy służące rozwojowi osobistemu i zawodowemu. W PageGroup zapewniamy programy szkoleniowe na każdym poziomie kariery – od nowicjusza po dyrektora zarządzającego.

2. Wychowują własnych liderów

Czym różni się szef od lidera? W mediach społecznościowych można znaleźć cały szereg zabawnych memów, ilustrujących tę „subtelną” różnicę: szef mówi, co masz robić, lider inspiruje. Zwykle jednak nikt nie wspomina, skąd w ogóle wzięła się ta rozbieżność. Ludzie nie rodzą się liderami – trzeba ich do tego przygotować. W PageGroup, z pomocą osobistego coachingu i programu rozwoju liderów firmy Franklin Covey, dajemy naszym przyszłym i obecnym liderom narzędzia, dzięki którym mogą w pełni wykorzystać zarówno własny potencjał, jak i możliwości swoich zespołów.

3. Oferują dobre wynagrodzenie i benefity

Utalentowani kandydaci nie wybierają pracodawcy wyłącznie w oparciu o oferowane wynagrodzenie i benefity. Ale jeśli chcesz zachować w firmie swoich najlepszych pracowników, nie żałuj na nich pieniędzy. W PageGroup oferujemy wiele dodatków do podstawowej pensji: służbowy samochód marki BMW i telefon, ubezpieczenie oraz inne korzyści.

4. Dbają o równowagę w zespole

Badania pokazują, że firmy, w których panuje większa różnorodność, szybciej przystosowują się do zmian na rynku i dzięki temu odnoszą większe sukcesy. Nie dotyczy to wyłącznie firm, których pracownicy wywodzą się z różnych kultur, ale i takich, które dbają o równowagę pomiędzy liczbą kobiet i mężczyzn w zespole oraz oferują różne modele wykonywania pracy. Różnorodność jest częścią misji PageGroup. Dlatego 50% naszych menedżerów to kobiety.

5. Zapewniają rozwój osobisty i zawodowy

Pracownicy są skłonni bardziej zaangażować się w swoje obowiązki, gdy czują, że ich wysiłki są nagradzane. W PageGroup każdy członek zespołu ma przed sobą jasną ścieżkę kariery i zazwyczaj otrzymuje awans raz na 18 miesięcy. W zależności od umiejętności i zainteresowań konkretnych osób, oferujemy im szkolenia i coaching, które są podstawą ich rozwoju zawodowego i osobistego, a co kwartał monitorujemy postępy.

6. Dbają o dobrą atmosferę w pracy

Kiedy ludzie są najlepszą wersją samych siebie? Zwykle w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Im bardziej komfortowo się czują, tym lepsze mają wyniki. To właśnie dlatego biuro, w którym spędzają co najmniej osiem godzin dziennie, powinno być dla nich jak drugi dom. W PageGroup osiągamy to – między innymi – dbając o codzienną dostawę świeżych, ekologicznych owoców i organizując duże imprezy integracyjne dwa razy do roku.

Brzmi intersująco? Dołącz do nas! 

Jeśli szukasz pracy, odwiedź sekcję „dla kandydatów”.
CV przesłane w tym formularzu nie będą rozpatrywane.

Rekrutuj z Michael Page

Dołącz do ponad tysiąca czytelników!
Otrzymuj bezpłatny newsletter z cotygodniową porcją porad.