Jak zaplanować szukanie pracy, by w krótkim czasie znaleźć zatrudnienie na wymarzonym stanowisku? Niezależnie od dotychczasowego doświadczenia i szczebla kariery warto skorzystać z naszych wskazówek, by poświęcony czas przyniósł oczekiwany rezultat.

Internet to podstawa

Stały dostęp do aktualnych ofert pracy zapewniają portale rekrutacyjne typu Pracuj.pl, Infopraca czy Gazetapraca.pl oraz agregatory ofert pracy – np. Jobrapido oraz Indeed. Serwisy te usprawniają szukanie pracy, dając możliwość określenia kryteriów wyszukiwania według stanowiska pracy, branży, województwa lub konkretnego miasta, a nawet wysokości wynagrodzenia. Możesz skorzystać również z opcji bezpłatnego mailingu z ofertami pracy, wysyłanego według spersonalizowanego klucza, który sprawi, że nie przegapisz żadnego ciekawego ogłoszenia. Warto również założyć swój profil w rekrutacyjnych portalach społecznościowych, takich jak Goldenline czy Linkedin, by móc przeglądać publikowane tam ogłoszenia dla specjalistów z określonych branż. Każdy z serwisów oferuje wysyłanie aplikacji online oraz możliwość otrzymywania alertów z nowymi ogłoszeniami o pracy.

Nie zapominaj o prasie

Pracodawcy najczęściej publikują swoje ogłoszenia w internecie, jednak i w prasie możesz szukać ciekawych ofert pracy. Znajdziesz je w specjalnych dodatkach do wydań ogólnopolskich, a także w gazetach lokalnych. Są branże, które nadal ograniczają rekrutację do ogłoszeń prasowych, dlatego nie można pomijać tego źródła, chcąc znaleźć zatrudnienie w specyficznym sektorze.

Przeglądaj media branżowe

W poszukiwaniu ogłoszeń o pracę zaglądaj do wortali i branżowych newsletterów. Cennym źródłem są również zakładki na stronach internetowych firm, w których publikowane są aktualne oferty pracy. Ogłoszenia z danej branży można znaleźć również w specjalnych grupach na Facebooku.

Rozwijaj sieć kontaktów

Praca po znajomości źle się kojarzy, jednak wielu pracodawców woli zatrudnić kogoś z polecenia, aby przyspieszyć proces rekrutacji i uniknąć rozczarowań. Popytaj wśród znajomych i rodziny, czy nie słyszeli o wolnym wakacie w swoim miejscu pracy. Wykorzystaj również możliwości networkingu – opublikuj na swoich profilach w portalach społecznościowych informację, że szukasz pracy, określ swoje oczekiwania i poproś znajomych, aby udostępnili twój status swoim znajomym.

Rejestracja w MyPage

Zwiększ swoje szanse znalezienia odpowiedniej pracy i zarejestruj się w MyPage, firmowanym przez Michael Page. Dzięki nam będziesz miał stały dostęp do najbardziej aktualnych ofert pracy (adekwatnych do twoich preferencji i kryteriów wyszukiwania), które będziemy przesyłać ci drogą mailową. Możesz również zarejestrować swoje CV i śledzić historię swoich aplikacji. Oferty pracy pochodzą od najlepszych pracodawców i są codziennie aktualizowane. MyPage zapewnia użytkownikom zautomatyzowany sposób poszukiwania pracy.

Szukasz pracy?

Sprawdź najlepsze oferty pracy na naszej stronie internetowej.

Aplikuj teraz

Przegląd Wynagrodzeń

Kluczowe informacje na temat wynagrodzeń w poszczególnych sektorach i trendów na rynku pracy. 

Dowiedz się więcej
Dołącz do ponad tysiąca czytelników!
Otrzymuj bezpłatny newsletter z cotygodniową porcją porad.