Pisząc swoje CV, powinieneś podać szczegóły, aby wzbudzić zainteresowanie pracodawcy. Ale żeby proces poszukiwania pracy zakończył się sukcesem, musisz tak naprawdę wiedzieć, czego szukasz. 76% polskich pracowników niezmiennie twierdzi, że rozwój zawodowy i możliwość zdobycia nowych umiejętności to najważniejsze czynniki, jakie biorą pod uwagę, poszukując zatrudnienia.

Pomyśl o swoich twardych i miękkich kompetencjach, swojej osobowości oraz swojej motywacji, które pomogą ci rozkwitnąć w pracy.

Znalezienie pracy, która do ciebie pasuje, pozwoli ci robić to, co lubisz, co zwiększy twoje szanse na długofalowy sukces zawodowy i trwałą satysfakcję.

Twoja osobowość i umiejętności

Twoja praca powinna być zgodna z twoją postawą i osobowością. Czy jesteś dobrym słuchaczem lub masz analityczny umysł? Jakie są twoje mocne strony, a w jakich obszarach musisz się wciąż rozwijać? Jeśli praca jest dobrze dopasowana do twojej osobowości, będzie bardziej interesująca i stymulująca.

Wynagrodzenie i warunki

Rzecz jasna, wynagrodzenie to nie wszystko, ale to wciąż istotna sprawa. Powinieneś oczekiwać uczciwej zapłaty za umiejętności i doświadczenie, które wnosisz do firmy. Dowiedz się, jakie są średnie pensje w twojej branży, zaglądając do przeglądów wynagrodzeń, przygotowanych przez Michael Page, aby dowiedzieć się, na co możesz liczyć. Jeśli już złożyłeś aplikację na dane stanowisko, upewnij się, że polityka firmy jest zgodna z twoimi oczekiwaniami, dotyczącymi na przykład dofinansowania urlopu lub elastycznego czasu pracy.

Profil i kultura organizacji

Aby praca do ciebie pasowała, wartości organizacji powinny zgadzać się z twoimi własnymi. Strona firmy zwykle zawiera szczegółowe informacje o jej misji i kluczowych wartościach. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zapytaj o to, czy będziesz pracował samodzielnie czy w zespole, i pomyśl, którą odpowiedź wolałbyś usłyszeć. Możesz także poczytać o społecznej odpowiedzialności firmy, lub – jeśli takich informacji nie znajdziesz – spytać podczas rozmowy, co twój przyszły pracodawca robi dla lokalnej społeczności.

Rozwój kariery

Jak wspomnieliśmy powyżej, głównym czynnikiem warunkującym satysfakcję z pracy jest możliwość rozwoju. Upewnij się, że stanowisko daje ci jasne perspektywy pięcia się po szczeblach kariery. Możesz to zrobić, na przykład pytając, czy pracodawca oferuje profesjonalny program szkoleń.

Odkryj więcej praktycznych wskazówek na temat poszukiwania pracy w naszym centrum porad dla kandydatów. Lub – jeśli jesteś gotowy – rozpocznij szukanie nowej pracy.

 

Szukasz pracy?

Sprawdź najlepsze oferty pracy na naszej stronie internetowej.

Aplikuj teraz

Przegląd Wynagrodzeń

Kluczowe informacje na temat wynagrodzeń w poszczególnych sektorach i trendów na rynku pracy. 

Dowiedz się więcej
Dołącz do ponad tysiąca czytelników!
Otrzymuj bezpłatny newsletter z cotygodniową porcją porad.