IT support

W przeciwieństwie do wielu innych branż, sektor IT nie ucierpiał z powodu kryzysu Covid-19. Wręcz przeciwnie – zapotrzebowanie na pracowników jest jeszcze większe niż kiedykolwiek wcześniej. W jaki sposób znaleźć najlepszych kandydatów do pracy w zespołach IT?

Doświadczenia pandemicznej rzeczywistości sprawiły, że znaczenie zespołów IT w firmach wyraźnie wzrosło. Teraz, kiedy niemal każdy pracuje z domu przynajmniej przez część czasu, można zauważyć, że potrzeba korzystania z dobrego helpdesku, usług zespołu ds. zarządzania aplikacjami czy bezpiecznej sieci jest nawet większa, niż przed wybuchem kryzysu.

W przeciwieństwie do większości innych branż, w IT zapotrzebowanie na dobrych kandydatów wyraźnie wzrosło. W jaki sposób firmy mogą zyskać pewność, że zatrudniają najlepszych ludzi? Jaką wartość dodaną w procesie poszukiwania talentów może zapewnić agencja rekrutacyjna?

Szukaj potencjału…

Jaka jest najlepsza rada, której można udzielić firmom pragnącym zatrudnić dobrych specjalistów IT? Idealny kandydat nie istnieje. Dlatego nie warto skupiać się na poszukiwaniu osoby, które posiadają wszystkie poszukiwane umiejętności, doświadczenie i wiedzę. Zamiast tego rozejrzyj się za potencjałem i osobowością. Czy kandydat, którego aplikację rozważasz jest otwarty na wiedzę i chce się uczyć? Czy ma potencjał do rozwoju w organizacji? Jeśli tak, to znaczy, że prawdopodobnie znalazłeś cennego pracownika.

Co sprawia, że firma jest interesująca dla dobrych kandydatów?

Jako firma wzbudzisz zainteresowanie specjalistów IT, jeśli dasz im możliwość dalszego rozwijania ich umiejętności i wiedzy. Na przykład, zapewniając im możliwość pracy z nowymi programami. To często ważniejszy powód, by starać się o dane stanowisko, niż samo wynagrodzenie.

Jakie trendy mają obecnie największy wpływ na rekrutację w IT?

Najważniejszym długofalowym trendem jest cyfryzacja firm. W przeszłości dział IT miał głównie funkcję wspierającą, natomiast teraz jest częścią wszystkiego, czym dana firma się zajmuje. Jest w coraz większym stopniu sercem organizacji i determinuje jej działania. Pandemia przyspieszyła proces cyfryzacji organizacji. Praca zdalna stała się rzeczywistością, a zapewnienie firmie dobrej infrastruktury IT, bezpieczeństwa systemów oraz zdalnego helpdesku wyraźnie wzrosło w organizacjach.

Rola agencji rekrutacyjnej

Może firmy nie potrzebują agencji, skoro mogą same umieścić ogłoszenie na LinkedIn? Różnica polega na tym, że w Michael Page kontaktujemy się także z kandydatami, którzy nie poszukują aktywnie nowej pracy. Dysponujemy dużą siecią kontaktów, którą cały czas utrzymujemy i rozwijamy. Często znamy już odpowiedniego kandydata na dane stanowisko, w momencie gdy klient wysyła nam opis stanowiska. To pozwala zaoszczędzić dużo czasu w procesie poszukiwania talentów. Co więcej, nie oceniamy kandydatów tylko pod kątem CV, ale także osobowości oraz dopasowania do organizacji. Sprawdzamy również, czy dana osoba np. potrafi komunikować się z kolegami, którzy mają mniejsze umiejętności techniczne? To jest równie istotne, jak kompetencje technologiczne.

Dlaczego warto współpracować z Michael Page?

Warto zastanowić się nad tym, dlaczego kandydaci współpracują z Michael Page, skoro większość z nich nie może narzekać na brak ofert pracy. Kandydaci doceniają nasze spersonalizowane i indywidualne podejście. Zależy nam na tym, aby jak najlepiej dopasować nowego pracownika do organizacji. W ten sposób udostępnimy naszym klientom nową usługę. Nieustannie staramy się wprowadzać innowacje i realizować nowe potrzeby, które pojawiają się na rynku – tak, aby klienci wiedzieli, że z nami są zawsze w dobrych rękach.

Szukasz kandydatów na stanowiska wsparcia IT lub w obszarze zarządzania aplikacjami? Skontaktuj się z nami.

Chcesz zatrudnić pracowników?

Chcesz porozmawiać z nami o swoich potrzebach rekrutacyjnych? 

Skontaktuj się z nami

Przegląd Wynagrodzeń

Kluczowe informacje na temat wynagrodzeń w poszczególnych sektorach i trendów na rynku pracy. 

Dowiedz się więcej
Dołącz do ponad tysiąca czytelników!
Otrzymuj bezpłatny newsletter z cotygodniową porcją porad.